Jak mówić "nie" i pozbywać się tego, co nam niepotrzebne ("Przyspieszony kurs rozwoju osobistego")

Niektórym osobom odmawianie przysparza sporo problemów. Może to nielogiczne, ale uważają one, że wydadzą się nieuprzejme, jeśli odmówią wykonania zadania. Wszyscy mamy jednak pewne granice i powinniśmy czasami powiedzieć „nie”.
Podobnie trudno przychodzi nam niekiedy porzucenie jakiejś czynności — codzien­nego bezsensownego czytania gazety czy też uczęszczania na spotkania, na które chodzimy od trzech lat, nic z nich nie wynosząc. Kiedy piszę te słowa, w telewizji są nadawane programy, w których eksperci pomagają ludziom pozbyć się bałaganu z życia. W pewnym sensie to bardzo podobny proces. Jeśli chcesz odzyskać kontrolę nad swoim życiem oraz zrealizować swoje zamierzenia, musisz pozbyć się nieporządku wynikającego z tych nie­potrzebnych zobowiązań, które sam stworzyłeś, oraz tych, które usiłują Ci narzucić inni.
Wykonuj te ćwiczenia w trakcie lektury —jeżeli odłożysz je na później, prawdopo­dobnie nigdy do nich nie wrócisz. Przeczytaj o technikach. Zanotuj, w jaki sposób i kie­dy można je zastosować, oraz wypróbuj je następnym razem, kiedy nadarzy się ku temu odpowiednia sposobność.

Pages: 1 2 3 4 5 6

1 komentarz do 'Jak mówić "nie" i pozbywać się tego, co nam niepotrzebne ("Przyspieszony kurs rozwoju osobistego")'

Subskrybuj komentarze przez RSS

  1. Friday, 12 Jan 2007, 13:43


    hombre napisał(a):

    Artykuł niezły, ale im dalej, tym gorzej. Końcówka przytoczonego fragmentu kursu jest ukierunkowana na uciekanie od trudności, nie radzenie sobie z nimi.

Dodaj komentarz do 'Jak mówić "nie" i pozbywać się tego, co nam niepotrzebne ("Przyspieszony kurs rozwoju osobistego")'