Największa Siła

Wszyscy, którzy osiągnęli sukces twierdzą, że to co zmuszało ich do największego wysiłku i za razem dawało poczucie radości i sensu życia, to siła marzeń.

- Czy potrafisz marzyć?
Jeśli nie, to rozpocznij ostry trening, bo zaczynasz tracić najwspanialszy dar, w jaki wyposażyła Cię natura. Potencjał umysłu, to potencjał marzeń. Bez niego życie traci siłę twórczą i radość. Bez niego nie da się cieszyć życiem i stajesz się niewolnikiem świata, w którym żyjesz.

Buduj więc marzenia. Jak najczęściej myśl o świecie, w jakim chciałbyś żyć. Powieś na ścianie zdjęcia pięknych domów, aut, krajobrazów, wszystkiego co ma dla Ciebie wartość, co nada życia Twojemu życiu. Często słyszę pytania: "Jak budować marzenia? Jak znaleźć to COŚ?"

Wielu sądzi, iż w momencie, gdy znajdą marzenie, sukces ich zaatakuje. Trochę racji mają, bo marzenie to magnes, który przyciąga sukces, ale nic na tym świecie nie dzieje się samo. Trzeba włożyć pracę. Z tym, że jeśli masz marzenie, to praca jest radością, jeśli nie – torturą.

Czyli pytanie: "Jak znaleźć marzenie?", jest tak naprawdę pytaniem : "Jak być szczęśliwym?"

Żeby mieć marzenie, to najpierw musisz uruchomić tę część swojego mózgu, która jest za to odpowiedzialna. Wykonaj test, który sprawdzi, czy ta część u Ciebie działa: pomyśl o różnych wspaniałych wartościach, jakie świat ze sobą niesie: materialnych, intelektualnych i duchowych. Czy znajdujesz coś, co Cię emocjonuje, coś, co bardzo chciałbyś mieć lub osiągnąć. Jeśli nie, to znaczy, że ten obszar Twojego mózgu nie funkcjonuje poprawnie i wymaga regeneracji.

Zanim przejdziemy do metod regenerujących, zastanów się, co powoduje, że niektórzy z nas tracą marzenia. Przecież rodzimy się z marzeniami. Najwięksi marzyciele to dzieci. Odpowiedź na to pytanie, będzie również odpowiedzią na egzystencjalne pytanie dotyczące szczęścia.

- Otóż świat jest tak stworzony, że to, co sprzyja jego rozwojowi, wzrasta, natomiast każdy mechanizm regresu i destrukcji, jest w sposób naturalny niszczony. A ponieważ marzenia są narzędziem kreatywnym (mogą budować lub niszczyć), więc jeśli są twórcze, czyli w harmonii z prawem ewolucji – będą wzrastać. Jeśli nie – będziesz je tracić.

Teraz nasuwa się kolejne pytanie: "jakie marzenia twórcze, a jakie nie?"

- Tu niech odpowiedzią będą zasady etyczno-moralne, jakie ludzkość wypracowała na przestrzeni dziejów. Najpełniej reprezentują je systemy religijne. A więc jeśli chcesz wiedzieć, czy Twoje cele i działania w kierunku ich realizacji są w harmonii z prawem ewolucji, spójrz na Dziesięć Przykazań, unikaj tego, co religia określa jako grzech. Ludzie, którzy łamią te zasady, osłabiają swój mentalny potencjał, i z czasem wręcz go degenerują. Jest to logiczne, bo w przeciwnym wypadku świat zmierzałby do zagłady, a tak widzimy ogólny postęp.

Katastrofiści i tak będą twierdzić, że wszystko zmierza do zagłady. Nie jest to jednak prawda. Popatrz na technikę, medycynę, motoryzację, komputery, czy jakąkolwiek inną dziedzinę, wszędzie widać szalony postęp.

Wróćmy teraz do metod regeneracji marzeń. Jeśli stwierdziłeś u siebie zanik lub osłabienie motywacji i chęci życia, znaczy, że "nagrzeszyłeś" i czas się wziąć za siebie. Ale nie przejmuj się, Jeśli to zrozumiałeś i wprowadzisz w życie te proste zasady, wszystko się wyrówna.

Pages: 1 2

Dodaj komentarz do 'Największa Siła'