Czas i Pieniądze

Pieniądz jest ważną rzeczą dla każdego z nas. Cokolwiek potrzebujemy, za wszystko musimy płacić. Ale czasem spotykam ludzi, którzy mówią o sobie: „Ja nie jestem materialistą, dla mnie pieniądz nie jest ważny” itp. Na pewno podziwiałbym tych ludzi, gdyby nie to, że okazuje się, że tak naprawdę to oni sami siebie oszukują, lub pozują na kogoś, kim nie są. Jeżeli zadać im pytanie: – Jakie wartości są dla nich ważniejsze od pieniądza, to obojętnie, co by odpowiedzieli, okazuje się, że tak naprawdę to i tak więcej czasu poświęcają zarabianiu pieniędzy niż nawet najwznioślejszym ideałom.

Wspaniale jest mieć ideały i marzenia, ale jeżeli naprawdę je masz, to najpierw zorganizuj sobie czas, żeby je realizować. Dopóki poświęcasz pół życia na zarabianie pieniędzy, a drugie pół przecieknie przez palce, niewiele zostaje dla marzeń.

Zapracuj na swoją WOLNOŚĆ.
Wolność to wielkie słowo i obojętnie, co to pojęcie dla Ciebie znaczy, nigdy jej nie zbudujesz bez właściwego fundamentu. A fundamentem prawdziwej wolności jest wolność finansowa, czyli dochód pasywny. Jeżeli musisz pracować zarobkowo, to sprzedajesz swój czas. Ktoś kiedyś powiedział, że „czas to pieniądz” – i jest to największa pułapka w jaką ludzie dali się złapać. Jeżeli nie nauczysz się pracować mądrze, przez resztę życia będziesz niewolnikiem.

Każda praca, to zamiana czasu na pieniądze. A przecież Twój czas to Twoje życie. Zamieniając czas na pieniądze, sprzedajesz swoje życie. – Czy tak musi być?

Takich wzorców nauczyło nas społeczeństwo. Ale gdy rozejrzymy się uważnie, dostrzeżemy, że nie wszyscy ludzie tak robią. Nie mówię o darmozjadach i nierobach, ale o ludziach bogatych. O tych, którzy poczynili dobre inwestycje i procentuje to dla nich.

- No dobrze – możesz powiedzieć – ale jak ktoś jest biedny i nie ma co zainwestować, to musi sprzedawać swój czas – czyli pracować – żeby żyć.
- Tak, ale istnieją dwie formy pracy: Praca ciężka i praca mądra. Czym różni się jedna od drugiej: Otóż praca ciężka to ta, w którą musisz wkładać swój czas, żeby zarobić. Obojętnie czy jest to praca umysłowa, czy fizyczna, jeżeli raz zapłacą Ci za jej wykonanie, to już drugi raz nikt Ci za to samo nie zapłaci. Natomiast praca mądra polega na tym, że gdy raz ją wykonasz, będziesz zbierał plony przez resztę życia, a nawet możesz zostawić pasywny dochód w spadku następnym pokoleniom. Przykładowo Elvis Presley zarabia d zisiaj więcej niż za życia. Podobnie ludzie, którzy napisali dobre książki, czy nakręcili filmy, które są często wznawiane. Oni lub ich spadkobiercy, otrzymują tzw. tantiemy.

- Ale ja nie jestem Elvisem Presleyem, nie umiem pisać książek, ani kręcić filmów i nie mam kapitału, żeby zainwestować. Czy w takim razie nie mam szansy na dochód pasywny?
- MASZ, Ewolucja struktur biznesu wykreowała taką formę, która bez inwestycji kapitałowych daje szansę na posiadanie własnej firmy i dochód, który po pewnym czasie staje się dochodem pasywnym. Chodzi o pośrednictwo marketingowe.

Wiele firm doszło do wniosku, że zamiast inwestować w pośredników typu: hurtownie, sklepy, reklama itp. lepiej zainwestować w klienta, zrobić z niego pośrednika. Nie chodzi o akwizycję, sprzedaż obwoźną czy domokrążną. Najcenniejszym towarem na świecie jest informacja. Walka o rynek, to walka o klienta, a w tradycyjnym systemie zamiast dać klientowi konkretną korzyść materialną zarzuca się go tylko śmietnikiem reklam, a jemu i tak wszystko jedno co kupi, byle spełniało swoją rolę. Czyli sprowadzając rzecz do najprostszej postaci, nasz biznes różni się od tradycyjnego tym, że zamiast zaśmiecać klienta reklamą, daje mu się do kieszeni żywą gotówkę.

Pages: 1 2

Dodaj komentarz do 'Czas i Pieniądze'